Forum - Straw Hat Pirates
One Piece Straw Hat Pirates - twój najlepszy portal o one piece...

Filmy/TV - Zaginione tytuły Filmów/Seriali

Mateo14 - 2010-03-01, 12:46
Temat postu: Zaginione tytuły Filmów/Seriali
Potrzebuje nazwy filmu, który oglądałem kiedyś na TVP. Czasy II wojny światowej. Żyd posiada sklep, który jest bardzo często niszczony/demolowany przez innych mieszkańców miasta/wioski. Żyd zostaje zesłany z rodziną do obozu koncentracyjnego, w którym dzieci posyłane są do mycia i oddzielone od rodziców. Podczas kąpieli dzieci zostają zabite ale syn Żyda(właściciela sklepu) nie poszedł się myć bo mył się kilka dni wcześniej. I w ten sposób unika śmierci. Żyd ukrywa syna i tłumaczy mu, że to jest zabawa i dostaje punkty gdy nikt go nie zobaczy itd.
Reszty fabuły nie pamiętam, a wyżej wymienioną mogłem trochę pomieszać. Na pewno był wątek z punktami.
Potrzebne są jakiekolwiek informacje, które pomogą mi dowiedzieć się co to za film :)

[ Dodano: 2010-03-01, 13:43 ]
Znalazłem "Życie jest piękne" ;)

Pain - 2010-03-01, 15:37

To ja powiem tylko, że to genialny film, każdy powinien go obejrzeć. Można nawet się przy nim nieźle uśmiać w niektórych momentach.
qbol - 2010-03-01, 16:59

Zostawiam dla potomnych, jeśli ktoś miałby taki sam problem, tylko tytuł trochę zmienię:)

A film fajny:)

Dr.Agon - 2010-03-01, 18:00

Szukam tytułu serialu, który leciał kiedyś w paśmie Walt Disney przedstawia.
Serial aktorski, fantastyczno-przygodowy.
Młoda dziewczyna podróżuje po Ameryce z rodziną, o ile się nie mylę przyczepą kempingową. Nie pamiętam dokładnie fabuły odcinków, znam jedynie dwa fakty:
1) Dziewczyna posiadała tatuaż z czarną panterą, która pojawiała się od czasu do czasu.
2) W jednym z odcinków występowała inteligentna maszyna, znaleziona kiedyś w oceanie, wynalezioną przez antycznych greków. Odcinek z tą maszyną kończył się tak, że jakiś "zły" ją ukradł, było ujęcie jego motorówki/jachtu i kamera zbliżała się do owej maszyny, taki stojący prostokąt z dziurkami, które się odkrywały i zakrywały. Maszyna zaczęlaa terkotać i ułożyła z zakrytych dziurek imię głównej bohaterki.

Liczę na waszą pamięć.

Envy - 2010-03-01, 20:31

Może "To niesamowite" ale nie jestem pewna na 100%
http://www.filmweb.pl/f125024/To+niesamowite,1999

Dr.Agon - 2010-03-01, 21:27

Tak, tak, to to. Jesteś niesamowita, już szukam tego serialu! Dzięki!
Pain - 2010-05-30, 03:24

Mi się przypomniał film, który zrobił na mnie wielkie wrażenie jak miałem <7lat. Tylko teraz problem: jak brzmiał tytuł.
Film głównie opiera się na tym, że w nim walczą. Film ma pewnie ok. 20 lat. Fabuła mniej więcej: Akcja dzieje się prawie cały czas w przeciętnym mieście amerykańskim pod koniec XX wieku. Jakiś koleś (co zajebiście walczy) chce zebrać ludzi, którzy zajebiście walczą (i teraz nie pamiętam czy to są jacyś jego starzy znajomi, czy ludzie jakich polecił mu jego znajomy), kiedy już mu się to udaje ktoś zaczyna zabijać tych ludzi. SPOILER: na końcu okazuję się, że to był jeden z nich. (albo jakiś ich inny stary znajomy)/SPOILER
Może to też być wskazówka, że ta "główna ekipa" składa się z ludzi jak np. koleś co pracuje w mięsnym i walczy w białej koszulce i starych jeansach.
Film raczej dobry skoro wbił mi się w pamięć na tyle lat. Z góry dzięki za pomoc.

Szczery - 2010-05-30, 04:23

Może ktokolwiek z was zna ten tytuł...

Film animowany, pełnometrażowy. Całość była taka chyba trochę mroczna, a może tak to zapamiętałem jako berbeć. Było o miłości dwóch ludzi, którym na drodze stawał zezowaty król, nie cierpiący by na portretach uwieczniano go z zezem. BYĆ MOŻE była to jakaś wersja kominiarczyka i pokojówki. Po za tym pamiętam jakiegoś wielkiego robota z finału, kruka w cylindrze będącego chyba narratorem, oraz ślepego kataryniarza wtrąconego do jamy z lwami i tygrysami. Film miałem na kasecie, nagrany z Canal +

Kojarzy ktoś? ^^'

Envy - 2010-05-30, 11:55

Szczery chodzi Ci o to: http://en.wikipedia.org/w..._et_le_ramoneur ? Polski tytuł to chyba "Pasterka i kominiarczyk" albo "Król i ptak"
Szczery - 2010-05-30, 12:30

Envy, ja potwierdzam. Jesteś niesamowita! 0_o Dzięki :D
Patrzę na trailer... Dziwne to jakieś :D Ale z pewnością jak gdzieś znajdę całość to znów obejrzę.

hetman - 2010-06-13, 23:35

Szukam pewnego anime. Zapadł mi w pamięci opening, ale nie pamiętam tytułu. Może ktoś skojarzy? Wyglądało to na serię z lat 90-tych, poza tym była tam jedna bardzo charakterystyczna postać. Wyglądała mniej więcej tak:

Papillon - 2010-06-15, 22:23

hetman przydała by się coś więcej o czym było to anime ??
Envy - 2010-06-15, 22:29

Mi się to tylko z Golden Boy kojarzy, ale raczej mało prawdopodobne, żeby to było to. http://japonenunatazadete...olden_boy_f.jpg :)
hetman - 2010-06-15, 22:31

Papillon napisał/a:
hetman przydała by się coś więcej o czym było to anime ??

Właśnie nie wiem :zdziwko: Gdybym wiedział, pamiętałbym tytuł. Obejrzałem tylko raz opening na youtube, który tak mi się spodobał, że chciałbym go odnaleźć. Niestety tytuł był napisany po japońsku, więc nie mam żadnych skojarzeń. Myślałem, że są tutaj na tyle wprawieni znawcy anime, że coś skojarzą. Kojarzę tylko tą postać, którą narysowałem. Jest na tyle charakterystyczna, że ktoś powinien skojarzyć.

Envy napisał/a:
Mi się to tylko z Golden Boy kojarzy, ale raczej mało prawdopodobne, żeby to było to. http://japonenunatazadete...olden_boy_f.jpg :)

Na 100% to nie jest to. Postać którą narysowałem jest niska, ma wielkie oczy i ciągle wystaje mu język, niczym u psa. W openingu jakaś dziewczyna galopuje na pingwinie -.- i jest jakichś dwóch gości, przy czym jeden w stroju sumo.

hetman - 2010-06-15, 23:19

Envy napisał/a:
hetman napisał/a:
Na 100% to nie jest to. Postać którą narysowałem jest niska, ma wielkie oczy i ciągle wystaje mu język, niczym u psa. W openingu jakaś dziewczyna galopuje na pingwinie -.- i jest jakichś dwóch gości, przy czym jeden w stroju sumo.

Eee, a jesteś pewien na 100%, że to Ci się nie przyśniło czasami ? ;)

Znalazłem! Godzinami się naszukałem, ale jest!

Nie przyśniło mi się! Patrz: http://www.youtube.com/watch?v=NcvV5uQOa-0

Kowal - 2010-06-15, 23:32

Hmmm, tłumacz google twierdzi, że to coś nazywa się: "Shinobu niebo OP "Iskierka w was." ;)
hetman - 2010-06-16, 11:27

Kowal napisał/a:
Hmmm, tłumacz google twierdzi, że to coś nazywa się: "Shinobu niebo OP "Iskierka w was." ;)

Ta seria nazywa się "Ninku" ^^ Taki tytuł widnieje w samym openingu - 0:21 sek.

xaton napisał/a:
Dobrze, że powiedziałeś tylko, że na tym pingwinie galopuje bo gdybyś dodał, że na nim lata....:P.

To jest galop :D 0:45 sek - 0:55. Tylko to zapadło mi w pamięci -.-

Jolly - 2010-07-13, 23:46

Kojarzy ktoś taki serial, że była dwójka dzieciaków, czy tam nastolatków, i oni włazili do takiego wirtualnego muzeum szukając ojca który się zagubił w jakiejś historii. I przez dotknięcie jakiegoś znaleziska przenosili się do danego świata i wcielali się w jakiegoś randomowego ktosia i żeby wrócić musieli znowu dotknąć tego przedmiotu tylko w tamtych realiach. Rings any bell?
xaxs - 2010-07-14, 00:09

Taa kojarzy się....tylko tytuł....to było chyba jedno słowo...hmmm
Dobre to było...a ten przedmiot to chyba jakiś kryształ był...który się rozpadł i zbierali jego kawałki w ten sposób właśnie.

Jolly - 2010-07-14, 00:37

Tak, zbierali to potem. ale w każdym odcinku dotykali innego eksponatu. i był strasznie fajny odcinek jak dotknęli drewnianego japońskiego grzebienia i się do japonii przenieśli. i z upiorem było.
Envy - 2010-07-14, 12:50

"Zagubiony w czasie" tylko z tym mi się kojarzy (w dodatku bardzo luźno). I tak, pamiętam, że to nie są nastolatkowie ale dwaj starzy faceci i raczej nie szukają ojca, za to zgadza sie motyw z wcielaniem się w randomowe postacie...wirtualnego muzeum wogóle nie pamietam, ale sprawdź może o to chodzi. :) http://www.filmweb.pl/ser...asie-1989-39717
Jolly - 2010-07-14, 14:03

Nie nie, to zdecydowanie nie to. Ten serial jest nowszy, gdzieś koło 2000 roku.
KaizokuTalia - 2010-07-14, 14:22

aahhh. pamiętam to było coś z mitami. bohaterka była na wózku inwalidzkim i to głównie jej brat się przenosił.
"W świecie mitów" http://www.filmweb.pl/ser...B3w-2001-221153
Z japonią to był mit o Yuki Onna

Jolly - 2010-07-14, 14:37

Tak! To to! :D dzięki :padam:
xaxs - 2010-07-25, 01:16

To teraz ja chcę czegoś poszukać.

Kiedyś oglądałem film (chyba nie był to serial...fragment widziałem niestety tylko).
Nie będę się bawił w szczegóły, bo nie pamiętam za dokładnie.

Tak czy inaczej główny bohater wędrował sobie do stworzonego przez jego firme (chyba) wirtualnego świata, szukając chyba kogoś. Ogólnie to, postacie w tym świecie...były jak normalni ludzie, posiadali własną świadomość itd. Później się okazało, że świat,w którym żył bohater również był takim stworzonym wirtualnym światem, tylko że ich świat jako jedyny stworzył własny świat.

Aby się przekonać prawdy, polecono mu zrobić coś bezsensownego, pojechać samochodem i jechać przed siebie jechać i jechać. Zajechał w końcu na jakimś pustkowiu do...hmm końca. Do granicy jakby. Nagle rzeczywistość się urywała tzw. "niewidzialna ściana" (określenie z gierek).

Zna może ktoś tytuł?:>

Chlor - 2010-07-25, 11:56

To nie było coś w stylu "13 piętro"? Coś takiego mi się kojarzy po twoim opisie, chyba to oglądałam kiedyś.
xaxs - 2010-07-25, 13:33

Tak! To zdaje się to :D :D podziękował ślicznie :D
Ratlee - 2010-08-14, 18:02

Haaa moja kolej! Tym razem proszę o pomoc w odnalezieniu tytułu pewnej komedii, amerykańskiej jak mniemam (bo poziom głupoty był tak wielki, że aż zabawny XD). Oglądałem ten film jakieś.... 7-8 lat temu.... Pamiętam z niego tylko kilka scen i urywków. Ogólnie było to chyba o dzieciakach ze szkoły, strasznych napaleńcach, albo coś (jakież to banalne :P ). Była scena, w której weszli do wentylacji, albo czegoś takiego, żeby zobaczyć dziewczyny, które za potrzebą chodzą do ubikacji. Wyobraźcie sobie ich zdziwienie, kiedy bardzo ładna dziewczyna usiadła na klozecie i... załatwiała sprawy baardzo długo, a towarzyszyły temu bardzo... jednoznaczne i wymowne odgłosy, jakie czasem mogą się zdarzyć, kiedy skórzany mebel "się spoci". W końcu chłopaki nie wytrzymał i chyba wypadli z tej wentylacji (kratka nie wytrzymała chyba naporu) wprost na dziewczynę, co zaowocowało pęknięciem podłogi pod klozetem i (co gorsze) przeleceniem przez dziurę w podłodze do klasy pod spodem. To jest jedna scena. następna to taka, że chyba Ci sami chłopacy wybierali się na imprezę, ogólnie odpicowali się itp, mieli bajerancki samochód, wiedli do niego i zaczęli jechać na te imprę.... Wyobraźcie sobie MOJE zdziwienie, kiedy okazało się, że balanga odbywała się... 2 domy dalej, a oni podjechali na nią samochodem :P . To druga scena, a ostatnia, która pamiętam dotyczy tego, że któryś z chłopaków nie umiał się całować, czy coś i (możliwe, ze to się działo na wcześniej wspomnianej imprezie, bądź jakimś statku [statek też mi się coś majaczy, ale nie jestem pewny czy był w filmie]) poszedł do takiej perfidnie starej baby, która nauczała całowania XD. Zaczęła jemu (albo komuś innemu tez dokładnie nie pamiętam) "wpychać język do gardła", a towarzyszył temu wieelki ślinotok z jej strony XDD.. taak ten film był dziwny, głupkowaty i obrzydliwy zarazem, ale bardzo chciałbym go oglądnąć jeszcze raz!!! Pamiętam na pewno taki... prawdziwie amerykański tytuł (oglądałem ten film u kuzynów i jeden właśnie powiedział jak ten film sie nazywa, lecz nie zapamiętałem, a kuzynostwo wyemigrowało :P ) i majaczy mi się jeszcze jakaś zjeżdżalnia wodna, która mogła być na wspomnianym wcześniej statku!!! Help !!! Pomóżcie!!!!!
Sparco - 2010-08-14, 20:18

,,To nie jest kolejna komedia dla kretynów".
Ratlee - 2010-08-14, 22:30

TAK!!!! Wielkie dzięki!!! Właśnie zasysam!! Mam u ciebie wieeelki dług!! :D
DVV - 2011-04-16, 08:16

W tamtym roku na TVN leciał fajny film ale tytuł zgubiłem. W filmie gość trafił do więzienia i aby przetrwać musiał regularnie toczyć walki z innymi (było to traktowane jak jakaś impreza), pod koniec uciekł. Wiem że to trochę mało ale film był na prawdę spoko więc jak ktoś na coś wpadnie to będę wdzięczny.
Burza - 2011-04-16, 12:19

Może to któryś z tych filmów

http://www.filmweb.pl/Champion

http://www.filmweb.pl/film/Champion+2-2006-221600

oglądałem dwójkę więc coś kojarzę że taka akcja była:P

jayson77 - 2011-04-16, 12:25

Uciekinier z Arnoldem Schwarzeneggerem??
Evendell - 2011-04-16, 12:48

Skazany na piekło.
DVV - 2011-04-16, 13:58

Evendell trafiła, dziękować.
Szczery - 2011-05-13, 22:08

Może ktoś mi pomoże znaleźć tytuł jednego chińskiego filmu....
Sam film zaczynał się sceną z wojny światowej (nie pamiętam czy I czy II, ale jak teraz pomyślę, to chyba raczej I), w której grupa chińskich ochotników, pomocników czy coś takiego zostaje osaczona przez Niemców, z którymi jeden z Chińczyków rozprawia się widowiskowo swoim karate/kung-fu/cokolwiek to było. Potem akcja przeskakiwała już do jakiegoś miasta, które generalnie sprawiało wrażenie miasta z dwudziestolecia międzywojennego. Był tam zamach na kogoś i w jakiś sposób wplątał się w tą sytuację chyba ten wojownik z początku filmu, teraz noszący na twarzy czarną maskę(w sumie to kostium miał podobny do tego z Green Hornet [który to film tylko z plakatów kojarzę]). Bodajże obronił tych ludzi, na których był zamach, była z tym jakaś kolejna bójka w deszczu. Generalnie to jest pierwszych jakieś dwadzieścia minut pobieżnego oglądania tego filmu. Ktoś kojarzy, co to mogło być?

Leviathan - 2011-05-13, 22:45

Jesli juz o filmy pytamy to ja szukam takiego sci fi...

Niewiele z niego pamietam... jeno, ze sa dwa statki kosmiczne ziemski i jakis nieziemski wrak z kolcami... pamietam, ze jest taka scena, ktora ma miejsce gdzies kolo Marsa... koles gdzies z panienka swoja sie na statku lize i nagle wpada ten wrak na statek ziemski przebijaja te niektore kolce poklad, ale nie dochodzi do dekompresji... a no i jeden z kolcow przebija panienke i ona umiera tuz obok swojego gaha :P wiem, ze potem chyba badaja ten statek czy cos w celu odnalezienia kosmitow czy cos... nie pameitam tylko czy to jakis horror scifi czy thriller... widzialem to chyba grubo z 10 lat temu, a pamiec juz nie ta :P

Evendell - 2012-02-02, 21:02

Dobra, ja szukam filmu. Albo to był odcinek serialu?

Gatunek horror.
Stary, oglądałam go będąc dziecięciem (miałam z 4 lata? Może 5?)
Generalnie to pamiętam potwora, który zamieszkiwał ubikacje, o ile mnie pamięć nie myli w jakiejś szkole. Męska ubikacja? A i stwór był pomarańczowo czerwony ;p czy coś w tym stylu.

Może ktoś pamięta/kojarzy?

Nickifor - 2013-05-28, 20:34

Od pewnego czasu poszukuję tytułu pewnego filmu:

Gatunek: Dramat obyczajowy lub dramat
Rzecz dzieje się prawdopodobnie przełomie XIX/XX, bądź na początku XX wieku gdzieś w Europie. Pamiętam też, że głównie fabuła skupia się na dwóch żołnierzach: jeden w czasie ćwiczeń z maskami przeciwgazowymi, pokłócił się z sierżantem/kapitanem o jakąś tezę (już nie pamiętam czego ona dotyczyła), według szeregowca była ona nie prawdziwa i na znak buntu nie zdjął maski. Nosił maskę przeciwgazową przez cały czas (przez większość filmu) dopóki sierżant/kapitan nie przyzna mu racji; Drugi żołnierz, poza wojskiem wraz z kolegami dorabiali się występując w teatrze/operze (było to starych czasach kiedy mężczyźni grali role żeńskie). Zakochał się w jednej kobiecie, która miała troszkę ekscentrycznego ojca/wujka/krewnego. Ten krewny był wynalazcą/inżynierem, który budował maszynę parową ścinającą drzewa. On komuś mówił, że konstruuje swoje dzieło w oparciu o ręczne golarki. W trakcie z jednych występów drugiego żołnierza, zobaczył ukochaną siedzącą obok swojego dowódcy. Chyba jeszcze szeptem do siebie rozmawiali. Szeregowiec, prawdopodobnie źle to odczytał, ponieważ nagle zeskoczył ze sceny ukradł smyczkę skrzypkowi i w szale bił dowódcę (myślał, że on spotyka się z jego sympatią, a wcale tak nie było). Później skazali go na więzienie. Został ubrany w szary ubiór i obstrzyżony na łyso z jednej strony głowy tak jak reszta winnych ludzi. Pod koniec filmu sierżant/kapitan pierwszego żołnierza, przyznał w końcu rację podopiecznemu, co na ten znak zdjął maskę. Natomiast drugi żołnierz wraz z pozostałymi skazańcami byli chyba na jakiejś wyspie brytyjskiej. Tam też był ekscentryczny wynalazca/inżynier w pełni zbudowanej maszynie, potem ruszył gwałtownie na las, to wszyscy więźniowie ze strachu przed nieznanym im ustrojstwem zaczęli uciekać.

Mniej więcej tyle wiem z fabuły, nie które rzeczy mogłem poprzekręcać. Byłbym bardzo wdzięczy za odpowiedź.

Gaskal - 2013-05-28, 22:13

Even, wydaje mi się, że to odcinek Gęsiej Skórki, niestety nie powiem Ci który ;P
Evendell - 2013-05-28, 22:16

Nie, to nie te lata. Gęsia Skórka jest z 1995, a to było z pewnością wczesniej jak go widziałam.
Rain - 2013-05-29, 11:09

http://forums.whirlpool.n...s.cfm?t=2065181 spróbujcie tu, często pomagają i są ogarnięci.
janek z - 2014-07-18, 23:43

Trochę odkopane i nie koniecznie serial ale bajka która kiedyś leciała w zwykłej TV.

Była to bajka o chłopcu (nie pamietam dokladnie ale chyba był czarnoskory, conajmniej miał czarne włosy :D ) który podróżował pociągiem mieðzy jakimiś wyspami. Pamiętam że chyba był ścigany i na końcu się okazało że jest tam jakimś spadkobiercą królestwa ( coś tam znaazł chyba jakieś berło). Za Chiny nie mogę sobie przypppomniieć imienia. Była tam też chyba laska o imieniu Stella.

Druga natomiast była o gościu który zbierał jakieś różnokolorowe kamienie które dodawały mu mocy. Były tam walki itp.

Wiem że mało informacji, ale oglądałem to za naprawdę łebka i niewiele pamiętam. Wdzięczny bym był za info.

chucky - 2014-07-18, 23:56

???

A to drugie, to nie były przypadkiem takie diamenty w różnych kolorach, które dawały "super-moce"?

Shimi - 2014-07-19, 00:15

@chucky, być może mówisz o czymś, czego sam szukam od jakiegoś czasu, były właśnie te kamienie/diamenty, różne kolory, moce i za tym kolesiem biegał drugi, który zwracał się do niego "paniczu". Cholera wie, co to było. XD
Blade - 2014-07-19, 00:24

POWER STONE !!

chucky - 2014-07-19, 00:36

@up

To miałem na myśli.

A to pierwsze, to Przygody Kuby Guzika / Jim Button, jakby coś.

janek z - 2014-07-19, 00:38

Kurde klasa chłopaki :D . Dziena.
chucky - 2014-07-19, 00:39

Oglądało się bajki rano na TVNie... A teraz zero bajek w telewizji :\
janek z - 2014-07-19, 01:30

O widzę że nie tylko ja zatęskniłem za dawnymi czasami. Tu znalazłem 25 odc. po polsku Kuby:

http://freedisc.pl/rocky0...ody-kuby-guzika

Partyjoke - 2014-07-19, 10:59

Blade napisał/a:
POWER STONE !!

To byl mega klasyk :D
pamietam jak za dzieciaka zawsze ogladalem na TVN, w sumie to bylo moje pierwsze anime, razem z Dragon Ballem (tez zreszta na TVN)

a ja wyjde z zapytaniem czy ktos z was pamieta taka bajke jak Wodnikowe Wzgórza ??
To bylo o takich dzikich królikach ktore mieszkaly na tytulowym wzgorzu. Za Dzieciaka mega mi sie podobalo ;)

I pytanie, macie konta na Filmwebie?? Jesli tak to zapraszam do znajomych
http://www.filmweb.pl/user/Shanks1337

chucky - 2014-07-19, 11:04

To anime! :D Faktycznie.

Coś z czarnym, jednookim chamskim królikiem i "Krainą wiecznego kicania"?

Partyjoke - 2014-07-19, 11:59

chucky napisał/a:
Coś z czarnym, jednookim chamskim królikiem i "Krainą wiecznego kicania"?

That's it bro :D
http://www.filmweb.pl/ser...rze-1999-158719
na yt jest troche odcinkow, wiec jakby ktos chcial sluze linkiem :D